Już w czerwcu zakończymy budowę Podkarpackiego Centrum Nauki ‘ŁUKASIEWICZ’, którą realizujemy w formule „projektuj i buduj”. Pierwsi odwiedzający obejrzą wystawy w grudniu, po wyposażeniu ich przez Zamawiającego w eksponaty. Futurystyczna bryła centrum nawiązująca kształtem do orbity, robi niezwykłe wrażenie. To obiekt o kubaturze 40 tys. m³ i powierzchni całkowitej 7,5 tys. m², który w najwyższym punkcie mierzy niemal 20 m wysokości.
20 kwietnia 2022 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie miała miejsce gala rozdania nagród w konkursie TOP Builder. Warbud zwyciężył w jego 14. edycji. Nagrodzone produkty, usługi i inwestycje - a wśród nich, zrealizowany przez nas wysokościowiec Varso Tower - budują wysoką jakość miejskiej przestrzeni.
Na uroczystości wręczenia nagród Warbud i załogę budowy reprezentowali Panowie: Grzegorz Strzelczyk, Mariusz Grzegrzółka, Seweryn Bodus, Paweł Okruch, Tomasz Bąbała oraz Panie: Aneta Kokoszka i Kamila Rodzajewska. Za wykonanie obiektu odpowiadał 8-osobowy, doświadczony zespół inżynierski Warbudu pod kierownictwem Grzegorza Strzelczyka, Kierownika Kontraktu, w kluczowym momencie nadzorujący pracę ponad 180 osób.
Opole. Centrum miasta. Na finiszu budowa obiektu łączącego w sobie funkcje dworca autobusowego komunikacji dalekobieżnej, węzła przesiadkowego do linii miejskich oraz trójpoziomowego parkingu samochodowego. – Inżyniersko to dość trudny temat – mówi Jakub Woźniak, Kierownik Kontraktu Warbud S.A. - Skomplikowany żelbet, multum kolizji, do tego pozostałości dawnej infrastruktury i rozbieżności projektowe. Mieliśmy sporo nieprzewidzianych wyzwań po drodze. Konstrukcję Centrum Przesiadkowego zaprojektowano jako prefabrykowaną z płytami kanałowymi. Na nich stropy z powłoką żywiczną. Sam transport i montaż przeszło 60 słupów o długości 18 m, ponad 250 belek obwiedniowych oraz 1500 płyt kanałowych, przysporzył nam trudności.
Trwa rozbudowa Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, koło Warszawy - z wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej, realizowana przez Warbud SA.
Inżynierowie z Warbudu przebudowują most drogowy na rzece Warcie w Kostrzynie nad Odrą.
W pierwszej kolejności powstaje przeprawa tymczasowa, która zostanie uruchomiona na czas rozbiórki istniejącego oraz budowy docelowego mostu. To na tym aspekcie koncentruje się dziś zespół budowy.
W ubiegłym tygodniu w Warszawie, odbyła się 13. edycja konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo 2022. Tegoroczna tematyka czterech paneli dyskusyjnych obejmowała zagadnienia dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego oraz infrastrukturalnego.
Spółka Warbud buduje dla GDDKiA 2,5 km odcinek drogi S17 (dwie jezdnie po trzy pasy ruchu). 22 listopada 2017 r. została podpisana umowa na projekt i budowę drogi ekspresowej na odcinku węzeł Zakręt (z węzłem) – węzeł Lubelska (bez węzła), stanowiącym fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Przed nami końcowa faza budowy kluczowego dla trasy węzła S17/DK2. O dynamice robót opowiada Rafał Włodyka, Kierownik Budowy z Warbud S.A.: - Prace związane z wykonaniem konstrukcji oporowej z płytą denną w poziomie (-1) praktycznie są na ukończeniu.
Zarówno pracownicy Warbud SA, jak i wszyscy na świecie, jesteśmy świadkami ekstremalnie ciężkiej sytuacji w Ukrainie. Na większości naszych budów pracują nasi Koledzy z Ukrainy - w Opolu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie.
Pomagamy i wspieramy Was wspólnie z #Fundacją Warbud-Warto Pomagać, #Polską Akcją Humanitarną, #Polską Misją Medyczną i innymi organizacjami.
Centrum Usług Publicznych w Opolu to dwa nowoczesne biurowce budowane przez Warbud. Zadanie podzielone jest na dwa zadania ze względu na realizację i finansowanie inwestycji przez dwóch Zamawiających, tj. Miasto Opole oraz Izbę Administracji Skarbowej.
Inżynierowie z Warbud SA rozpoczęli budowę latem 2020 roku, zaś jej zakończenie zaplanowane jest na wiosnę 2022 roku.
Ostatnie miesiące minionego roku upłynęły pod znakiem przeprowadzki VINCI do nowej siedziby, pod nazwą Archipel. Grupa VINCI nadała konkretny kształt koncepcji zrównoważonego rozwoju, rewitalizując opuszczoną strefę w podparyskim Nanterre. Na 76 ha powstało miasto w mieście, a w jego centrum - kompleks biurowy o powierzchni 74 tys. m kw. dla blisko 4 000 pracowników VINCI. Obiekt wpisuje się w otaczającą go tkankę miejską. Łączy, ożywia i w nieinwazyjny sposób dynamizuje otoczenie. Archipelag VINCI to strefa publiczno-prywatna, w której biura, lokale handlowo - usługowe i ogólnodostępne przestrzenie tworzą synergiczną całość.