Testem, który zdaje jedna z nielicznych branż w Polsce - branża budowlana. I jak do tej pory, udowadnia, że ludzie i firmy tego sektora mają wielką odwagę, determinację i poczucie odpowiedzialności. Polska branża budowlana kontynuowała działalność, mimo początkowych obaw, przez co jest w znacznie lepszej sytuacji niż w innych krajach, gdzie prace zostały wstrzymane. Generalni wykonawcy przeorganizowali place budów, wprowadzili szereg obostrzeń, tak aby nieustannie prowadzić na nich roboty. Nie byłoby to jednak możliwe bez naszych podwykonawców i dostawców.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie podpisały deklarację o współpracy. Jej celem jest wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, serwisowaniu i przy utrzymaniu istniejących dróg.
Grono firm zaangażowanych w pomoc szpitalom powiększa się. Do drugiej odsłony akcji #Razemdlaszpitali dołączyło kolejnych pięć spółek należących do Grupy VINCI.
– Walka medyków z COVID-19 trwa. Celem akcji jest kontynuacja pomocy dla placówek i personelu medycznego na pierwszej linii frontu. Po raz kolejny dostarczyliśmy paczki z najbardziej potrzebnymi środkami ochrony dla służby zdrowia. Tym razem przekazaliśmy 6 tysięcy atestowanych maseczek typu FFP2 – powiedział Jakub Saloni, Prezes Zarządu Menard Polska Sp. z o.o. i Przewodniczący Clubu Pivot Poland, zrzeszającego spółki z kapitałem VINCI działające na terenie naszego kraju.
Informujemy, że w związku z planowanym oddaniem do użytkowania ulicy Zabawnej, w najbliższą środę
3. czerwca 2020 roku, wdrożymy czasową organizację ruchu na wschodniej jezdni ul. Patriotów, która zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu, zostanie zamknięta na odcinku od ul. Dusznickiej do ul. Arniki. Jednocześnie zlikwidowany zostanie tymczasowy by-pass zlokalizowany w ulicy Żwanowieckiej, wykonany z płyt betonowych. Kierowcy ominą wyłączony z ruchu odcinek, poruszając się ulicami : Gruntową, Zabawną i nowym wiaduktem, a następnie Drozdową. Taki układ komunikacyjny będzie obowiązywać przez około dwa miesiące.
Firma Warbud zamontowała cztery ule na szczycie biurowca przy ul. Domaniewskiej 32 w stolicy. W budynku tym mieści się siedziba spółki. - Zaadoptowaliśmy cztery pszczele rodziny, czyli ok. 240 tys. pszczół – mówi Agnieszka Kępka, specjalista ds. ochrony środowiska w Warbudzie. Wybraliśmy pszczoły rasy Krainka linii Hinderhofer AGT, które są łagodne i mało rojliwe. W jednym ulu, w szczycie sezonu zamieszkiwać będzie 60 tys. osobników. Będą one penetrować obszar w promieniu dwóch kilometrów w poszukiwaniu nektaru i pyłku. – O stworzeniu domu dla pszczół na dachu naszej siedziby myśleliśmy od dawna. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z zarządcą obiektu firmą Hines, która bardzo optymistycznie odniosła się do inicjatywy Warbudu i pomogła nam w instalacji uli na szczycie biurowca. Cieszę się, że wspólnie udało nam się dołożyć bio-cegiełkę do lokalnego ekosystemu – podkreśla A. Kępka.
Poznaliśmy polskich finalistów międzynarodowego konkursu The Trail - wyobraź sobie branżę budowlaną przyszłości, którego ideą jest promowanie najlepszych studentów z wyższych uczelni technicznych. W kapitule zasiedli prof. dr hab. inż. Andrzej Garbacz - dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Jerzy Werle – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Warbud SA, a także Jacek Boruc – Z-ca Dyrektora w Biurze Technicznym, Małgorzata Kowalczyk – Dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi a zarazem organizator konkursu, oraz Michał Werle – Kierownik Działu Innowacji Badań i Rozwoju.
Centrum Usług Publicznych powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Ozimskiej i Plebiscytowej w Opolu. Będą to dwa budynki o zbliżonej formie architektonicznej. Wedle założeń włodarzy miasta celem inwestycji jest optymalizacja kosztów oraz ustanowienie wspólnej przestrzeni publicznej, co przełoży się na udogodnienia dla mieszkańców. Zamówienie podzielone jest na dwa zadania ze względu na realizację i finansowanie inwestycji przez dwóch Zamawiających.
Spółka Warbud została wybrana na generalnego wykonawcę biurowca przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. Zamawiającym jest dla Tower Inwestycje Sp. z o.o. - spółka z Grupy PZU. Umowę podpisano 13 lutego 2020 r.
Budynek powstanie na działce w ścisłym centrum Wrocławia, na której od 1970 roku stał budynek PZU projektu Ryszarda Natusiewicza. Ze względu na stan techniczny stary biurowiec został rozebrany w 2017 roku.
Obiekt o nazwie "Brama Oławska" będzie miał 7 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemne
z ponad 140 miejscami parkingowymi. Budynek spełni szereg wymogów brytyjskiego systemu certyfikacji BREEAM i według przyjętych kryteriów otrzyma certyfikat na bardzo wysokim poziomie „excellent”.
Panu Jerzemu Werle, Prezesowi Zarządu przyznano nagrodę Osobowość Branży 2019. Mianem tym uhonorowane są osoby związane z sektorem infrastruktury i budownictwa o wybitnym autorytecie, rozpoznawalne poza branżą i broniące jej interesów, wyróżniające się osiągnięciami, wyjątkową efektywnością biznesową i innowacyjnością, a tym samym przyczyniające się do rozwoju sektora w Polsce. W werdykcie podkreślono również, że Prezes Jerzy Werle jest zwolennikiem zarządzania przez bezpieczeństwo, propagatorem innowacji i rozwoju oraz rozwiązań środowiskowych, silnie zaangażowanym w procesy legislacyjne pod kątem niezbędnych zmian w kodeksie budowlanym i w prawie zamówień publicznych.
Warbud pozyskał kontrakt na rozbudowę pawilonu F1 i zagospodarowanie terenu w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie. 20 grudnia 2019 r. umowę ze strony naszej spółki podpisał p. Damian Kamiński, Z-ca Dyrektora Regionu Południe, zaś ze strony Zamawiającego: dr n. med. Jerzy Friediger, Dyrektor Szpitala i Jaromir Grącki, Główny Księgowy. Zakres prac dla Warbudu obejmuje wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz realizację prac budowlanych.