W ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego 2018 r., swoje 25-lecie uroczyście świętowała doskonale rozpoznawalna na rynku budowlanym, spółka akcyjna Warbud. Firma powstała pod koniec 1992 roku, a jej założycielem był Włodzimierz Włodarczyk, który przez ponad dwie dekady piastował najwyższe stanowisko w firmie. Obecnie funkcję Prezesa Zarządu sprawuje p. Jerzy Werle, wieloletni Dyrektor Generalny.
Pan Xavier Huillard, który zarządza Grupą VINCI uplasował się na 36. miejscu w rankingu „Najskuteczniejsi Prezesi Świata w 2017 Roku". Klasyfikacja sporządzona przez Harvard Business Review, świadczy o tym, jak ważna jest w biznesie siła impetu - średnia długość kadencji 100 przywódców, którzy w ubiegłym roku osiągnęli najlepsze wyniki finansowe, wynosi 17 lat. Zaś średni wiek prezesa w momencie obejmowania stanowiska wynosi 44 lata.
Kapituła konkursu Diamenty Infrastruktury i Budownictwa przyznała Panu Jerzemu Werle, Prezesowi Zarządu i Dyrektorowi Generalnemu tytuł Osobowość Branży Roku 2017. Mianem tym uhonorowane zostają osoby przyczyniające się do rozwoju sektora infrastruktury i budownictwa w Polsce, rozpoznawalne także poza branżą oraz broniące jej interesów. Jury ocenia osiągnięcia, efektywność biznesową oraz innowacyjne podejście kandydatów. Dodajmy, iż w tym roku w branży budowlanej, wyróżniony był jedynie Prezes Jerzy Werle.
W kategorii „Budownictwo Ogólne" konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie" 2017 Warbud SA zdobył pierwszą nagrodę za budowę „River Point". Komisja weryfikacyjna podkreśliła, że w jubileuszowej XV edycji konkursu przyznała nagrodę właśnie naszej realizacji inwestycji mieszkaniowej, gdyż na tego typu inwestycjach, często przy ograniczonych budżetach, najczęściej temat BHP jest marginalizowany.
Informujemy, że z dniem 4 grudnia wyłączony zostanie ruch w ul. Celulozy. Fragment objęty strefą robót to odcinek od ulicy Dąbrowy do ul. Rozchodnikowej. Zamknięcie potrwa do sierpnia 2020 roku.
Od północnej strony ulica Celulozy zostanie zamknięta na odcinku za zjazdem do ostatnich zabudowań, a od południowej strony - ruch wyłączony zostanie na wysokości skrzyżowania z ul. Rozchodnikową. Wyłączony z ruchu fragment posiada nawierzchnię gruntową i pełni funkcję ulicy lokalnej. Dojazd do okolicznych posesji zostanie utrzymany. Objazd zamkniętego odcinka ul. Celulozy możliwy będzie ulicami Przewodową, Wał Miedzeszyński, Rozchodnikową i Bysławską.
Informujemy, iż najnowsze wydanie Builder Exclusive w całości poświęcone jest siedzibie NOSPR. Katowicki gmach, który zrealizował Warbud, jest jednym z najbardziej wyjątkowych obiektów w portfolio spółki. Na godną siedzibę Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia czekała niemal 80 lat. I warto było, gdyż muzyka klasyczna w Polsce zyskała wreszcie, zachwycającą świat, oprawę.
Informujemy, że ruch w ul. Mozaikowej, która w związku z budową odcinka ‘C' Południowej Obwodnicy Warszawy zostanie zamknięta na odcinku od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej w dniu 27 listopada 2017 roku - zostanie przywrócony 4 grudnia 2017 roku.
Warbud wybuduje dla GDDKiA odcinek drogi S17. 22 listopada 2017 r. została podpisana umowa na projekt i budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł Zakręt (z węzłem) - węzeł Lubelska (bez węzła), stanowiącym fragment Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Z ramienia Warbudu obecny na uroczystości był p. Jerzy Werle, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny. Zamawiającego reprezentował zaś m.in. Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Marek Chodkiewicz.
Największe firmy budowlane rozpoczynają współpracę nad rozwojem technologii BIM na polskim rynku. 6 listopada 2017 r. przedstawiciele WARBUD SA, HOCHTIEF Polska, MOSTOSTAL Warszawa, MOTA-ENGIL Central Europe, ELECTRA M&E Polska oraz ENGIE Technika Instalacyjna podpisali w Warszawie dokumenty założycielskie Fundacji buildingSMART Polska. Jej celem jest zbudowanie podstaw funkcjonowania organizacji zrzeszającej podmioty rynku budowlanego, integrującej działania związane z technologią BIM na poziomie krajowym i międzynarodowym, jak również działania na rzecz popularyzacji idei OpenBIM.
Warbud pozyskał kontrakt na rozbudowę Zakładu Euroglas Polska Sp. z o.o. dla potrzeb budowy nowej linii technologicznej wraz z obiektami towarzyszącymi. Inwestorem jest huta szkła wykorzystująca najnowocześniejsze technologie do produkcji szkła płaskiego oraz powlekanego Euroglas Polska Sp. z o.o. Spółka należy do szwajcarskiej grupy Glas Trösch i jest jednym z wiodących liderów w swojej branży na świecie.