24 września 2024 roku wręczono w Warszawie nagrody 34. edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2023 roku w Polsce. Złotą statuetkę za realizację Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Płocku odebrali: Marcin Krzykwa, Kierownik Kontraktu i Tomasz Sierzputowski, Kierownik Budowy oraz Piotr Niesłuchowski, reprezentujący Inwestora – Miasto Płock.
- Niezmiernie nam miło, że jury dostrzegło wyjątkowość zbudowanego przez Warbud obiektu. Po raz kolejny wybitni przedstawiciele środowiska budowlanego docenili nas jako generalnego wykonawcę, że potrafimy sprostać projektom skomplikowanym, niepowtarzalnym i wymagającym czegoś więcej niż zwykła budowalna rutyna – zauważa Marcin Krzykwa. – To nagroda za trud włożony przez całą kadrę inżynierską w projektowanie, a potem realizację obiektu, ale też ważny laur dla Miasta Płock – mówi Tomasz Sierzputowski. - Jestem przekonany, że Aquapark wyróżniający Płock na tle całego regionu wysoką klasą parku wodnego, przyciągnie odwiedzających z bliższych i dalszych okolic miasta i pozytywnie wpłynie na jego wizerunek.
By sprostać zadaniu realizowanemu w formule partnerstwa prywatno-publicznego, już na etapie przygotowania oferty Warbud zaangażował ekspertów, którzy właściwie wycenili fazę realizacji, koszty finansowania budowy oraz 20-letni okres utrzymania technicznego budynku. Nie tylko stworzono model BIM budowli, ale też bazując jedynie na programie funkcjonalno-użytkowym dostarczonym przez Zamawiającego, oszacowano roczne zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną i cieplną oraz wodę.
- Z sukcesem przeszliśmy przez etap prac budowlanych, kończąc terminowo tę niełatwą technicznie budowę – podkreśla Marcin Krzykwa. - Wspólnie z Tomkiem Sierzputowskim odebraliśmy budowlanego „Oscara” w imieniu całego zespołu zaangażowanego w budowę płockiego Centrum i firmy Warbud SA, która wypracowała wysoką pozycję rynkową i kompetencje pozwalające na realizację tak zaawansowanych projektów. Wielkie podziękowania kierujemy z Tomkiem w stronę koleżanek i kolegów, którzy zadbali o sukces inwestycji w fazie przygotowania oferty, obsługi gwarancyjnej i utrzymania technicznego. Bez Was to by się nie udało!
W konkursie „Budowa Roku” ocenie podlegają jakość robót, technologia rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych i ich nowoczesność, a także organizacja procesu budowlanego i finansowanie przedsięwzięcia oraz wpływ inwestycji na środowisko. Weryfikacja przebiega trójetapowo przez cały rok.
Gali przewodniczyła prof. Maria Kaszyńska przewodnicząca PZITB, która zaznaczyła że 90 – lecie istnienia Związku, nadchodzący Dzień Budowlanych i bezprecedensowa sytuacja powodzi na południu Polski, wskazują jak ważnym jest dziś zawód budowlańca. - Wasz zawód jest piękny i potrzebny. Życzę Wam kolejnych i interesujących wyzwań i dobrego klimatu dla polskiego budownictwa.” Galę uświetnił koncert Marka Błaszczyka, pianisty, kompozytora i aranżera.