6 czerwca 2024 r. spółka Warbud podpisała umowę na wykonawstwo budynku Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej wraz z łącznikiem. Kontrakt będzie realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj w konsorcjum z firmą Meritum GB.
W połowie maja 2024 r. w „Pracowni Smaku” Jolanty Kleser w Katowicach odbyła się uroczysta premiera czwartej już książki z serii JedzOnko – tym razem „JedzOnko na odporność”. Cykl poradników poświęconych edukacji żywieniowej dzieci z chorobą onkologiczną, stanowi autorski pomysł Fundacji ISKIERKA, który wsparła Fundacja „Warbud - Warto Pomagać”.
Pod wspólnym szyldem VINCI Construction Polska, na starcie Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w kolarstwie szosowym, które rozegrano w sobotę 18 maja 2024 r. na terenie gminy Niepołomice, stanęli reprezentanci Warbudu i Eurovia. Wyścig na bardzo wysokim poziomie sportowym rozpoczęli o godz. 10.00, w Podłężu. Trasa biegła ulicami miasteczka, a następnie w Puszczy Niepołomickiej. Panowie ścigali się na dystansie 85 km, a kobiety pokonywały odcinek 50 km. Uczestnicy dali z siebie wszystko, a emocje towarzyszące tej imprezie to coś nie do opisania, a koniecznie do przeżycia! O doping naszych zawodników i zagrzewanie do walki zadbały rodziny i znajomi, którzy przyjechali pokibicować i trzymać kciuki za sportowe zmagania naszych drużyn!
Warbud zwyciężył w 16. edycji konkursu Top Builder. W konkursie nagradzane są dokonania wszystkich uczestników procesu budowlanego, tj.: inwestorów, projektantów, deweloperów i generalnych wykonawców oraz dostawców rozwiązań. Zaś wyniki konkursu odzwierciedlają dynamikę rozwoju i trendy nowoczesnego budownictwa w Polsce. Przybywa innowacyjnych, zrealizowanych z sukcesem projektów będących odzwierciedleniem zrównoważonego budownictwa i architektury. Dominują rozwiązania inteligentnego, innowacyjnego i energooszczędnego budownictwa. Nagrodzone inwestycje - a wśród nich, wybudowane przez ekipę z Warbudu: Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Płocku - budują wysoką jakość miejskiej przestrzeni. Uroczystość rozdania nagród miała miejsce 9 maja 2024 r. w siedzibie SARP w Warszawie przy ul. Foksal 2 w Pałacu Zamojskich. Na gali, załogę budowy reprezentowali Panowie: Mariusz Ruszowski i Marcin Krzykwa z Warbudu.
To tu młodzi lekarze ćwiczyć będą na nieutrwalonych anatomicznych preparatach tkankowych tzw. kadawerach czyli fragmentach ciała ludzkiego, lub też całych ciałach, przeprowadzając próbne operacje medyczne w warunkach niemalże identycznych, jak na bloku operacyjnym. Najnowocześniejszy publiczny obiekt tego typu w Polsce, usytuowany w obrębie zabudowań Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP, będzie miał dwie kondygnacje podziemne. Jego powierzchnia całkowita to 5 165 m2, kubatura sięga 27 290 m³. Jedynym widocznym fragmentem bryły budynku będzie elewacja południowa odsłonięta ze względu na spadek terenu i zielony ogród za dachu. We wnętrzach: audytorium, sale ćwiczeń kadawerowych z 12 w pełni wyposażonymi stanowiskami i sprzętem wizyjnym, a także sale dydaktyczne i demonstracyjne oraz przechowywania i przygotowania kadawerów.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które od ponad 100 lat działa na rzecz dobra dzieci, uhonorowało Fundację Warbud – Warto Pomagać wyróżnieniem za pomoc w remoncie specjalistycznego ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami w Olszance, gmina Puszcza Mariańska.
26 kwietnia 2024 roku Oddział Mazowiecki TPD uroczyście otworzył wyremontowaną placówkę, która obejmie opieką dzienną 25 osób oraz może zakwaterować 14 osób w hostelu.
Panowie Nicolas Dépret, Prezes Zarządu Warbud SA i Lech Wąsowski, Dyrektor Regionu Południe w Warbud SA, podpisali umowę na przebudowę budynku Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie. Zamawiającego reprezentował prof. Arkadiusz Bereza, Prorektor ds. ogólnych UMCS. Kontrakt zawarto 28 marca 2024 r. Symboliczne przekazanie obiektu pod naszą pieczę odbyło się w obecności przedstawicieli Uniwersytetu - Grażyny Elżbiety Fiok, Kanclerz UMCS i Małgorzaty Stręciwilk, Zastępcy Kanclerza ds. ogólnych UMCS oraz reprezentantów Warbudu - Jacka Kwaśny, Dyrektora Zespołu Kontraktów i Krzysztofa Siemionka, Kierownika Działu Ofertowania.
To już druga inwestycja, którą realizujemy dla UMCS. W 2019 r. Warbud wybudował nowe obiekty uniwersyteckie dla Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii.
Rozpoczęta niespełna dwa lata temu budowa, dobiega końca. Znaczna część centrum sportowo – rekreacyjnego o powierzchni niemal 10 tys. m.kw., jest już w pełni gotowa. Baseny: sportowy i rekreacyjne wypełniono wodą. W strefie atrakcji wodnych czekają zjeżdżalnie, atrakcje wodne i nowoczesne SPA z grotami solną i lodową, saunami oraz wannami z hydromasażem.
Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2024 r. swoją obecność na polskim rynku budowlanym zainaugurował holding VINCI Construction Polska, oparty na synergii marek Warbud oraz Eurovia. Czerpiąc z ich silnej pozycji oraz wieloletniego doświadczenia w obszarze budownictwa kubaturowego oraz infrastruktury drogowej i produkcji materiałów, niniejszym otwieramy nowy rozdział w naszej wspólnej historii, zachowując indywidualną tożsamość biznesową oraz obszary operacyjne.
Prace budowlane na 3-hektarowej działce usytuowanej w otoczeniu Beskidów Wyspowych, rozpoczęliśmy w czerwcu 2023 roku. O ich przebieg pytamy Krzysztofa Kabaję, kierownika budowy. - Realizujemy prace stanu surowego, sieci zewnętrzne, wewnętrzny układ drogowy, przebudowujemy istniejące przyłącza – relacjonuje. - Za nami wykonana palisada z murem oporowym o długości 150mb, główne roboty ziemne oraz przeważającą część robót murowych i żelbetowych. Panorama gór wspaniała, to fakt, ale plac budowy zlokalizowany na terenie górskim, ze stromym podjazdem, znacząco utrudnia logistykę prac i dostaw. Musimy być bardzo dobrze przygotowani na zmiany warunków klimatycznych – dodaje.