W dniu 21 grudnia 2023 roku podpisaliśmy umowę na realizację drugiego etapu kompleksu budynków dla Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Obiekt powstanie w formule "zaprojektuj i wybuduj". Warbud jako generalny wykonawca inwestycji, zrealizuje go w 36 miesięcy, w systemie pod klucz.
Karimpol Polska wybrał WARBUD S.A. na generalnego wykonawcę swojej inwestycji. Jedna z największych firm budowlanych w Polsce zajmie się realizacją projektu Skyliner II. Budowa drugiego etapu kompleksu biurowego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie wystartuje w lutym 2024 i potrwa 34 miesiące. 28-piętrowy Skyliner II będzie miał 130 metrów wysokości.
Zakończyła się trwająca ponad rok rozbudowa wadowickiego szpitala. Lecznica wzbogaciła się o dwa dodatkowe piętra w pawilonie "E", w których uruchomiane są dodatkowe usługi medyczne. Nowe pomieszczenia przybyłym na uroczyste otwarcie gościom, zaprezentowali: Dyrektor Barbara Bulanowska i Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.
W tym roku finał Programu Najwyższa Jakość QI 2023 odbył się 1 grudnia w Krynicy Zdroju. W gronie laureatów nie zabrakło Warbudu, który został uhonorowany w kategorii: System Zarządzania. Nagrodę odebrał Witold Lipka – Auguścik, Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. ZSZ.
6 listopada 2023 roku spółka Warbud pozyskała nowy kontrakt z obszaru budownictwa wojskowego. Zamawiającym jest 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku. Umowa obejmuje budowę wielofunkcyjnego budynku eskadry lotniczej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
24 października 2023 r. w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu wręczono nagrody w konkursie „Obiekt Roku” organizowanym przez Prezydenta Miasta Torunia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. W edycji 2021-2022 zostało uhonorowanych siedem budynków. Nagrodę w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”, zdobył także zrealizowany przez Warbud, Sąd Rejonowy w Toruniu. Dyplom odebrał p. Piotr Pazderski, Kierownik Projektu w Warbud SA.
W dniu 11 października 2023 roku podpisaliśmy umowę na realizację budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Kontrakt z ramienia Warbudu sygnował Grzegorz Chudzik - Członek Zarządu oraz Tomasz Blecharski - Dyrektor Regionu Budownictwa Specjalistycznego. Ze strony Zamawiającego – Skarbu Państwa - Sądu Apelacyjnego w Warszawie dokument podpisała Katarzyna Małaczek – Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W uroczystości udział wzięła wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych.
Biznes to działanie nastawione na zarabianie pieniędzy, to oczywiste. Wiele firm na tym poprzestaje, a przecież istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto poszukać głębszego sensu istnienia przedsiębiorstw. Czegoś, co wyróżni firmę na rynku i co sprawia, że pracownicy mają poczucie, że przychodząc do pracy, robią coś dobrego - dla drugiego człowieka, lokalnej społeczności, dla planety, dla szeroko pojętego otoczenia.
W Warbudzie idea pomagania była obecna od zawsze. Pracowała zanim jeszcze przybrała oficjalny format i status Fundacji. Formalnie wszystko zaczęło się w sierpniu 2008 roku. Od 15 lat Fundacja Warbudu ma zaszczyt pomagać innym, a jej celem i motorem jest działanie na rzecz potrzebnych i mądrych inicjatyw. Hasło Fundacji Warto pomagać nawiązuje do wieloletniej dewizy Warbudu Warto budować.
Podkarpackie Centrum Nauki ‘Łukasiewicz’ po raz czwarty uhonorowano konkursowym laurem. Tym razem, obiekt został finalistą w rywalizacji „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.
Złotą statuetkę i tytuł „Budowa Roku 2022” odebrali Paweł Kiwak, Kierownik Projektu i Maciej Kurowski, Kierownik Budowy. Przyznana Warbudowi nagroda jest uhonorowaniem 33– miesięcznej pracy naszej kadry i jednocześnie potwierdzeniem, iż nasza realizacja znalazła się w gronie najlepszych inwestycji ubiegłego roku.