W Krakowie trwa budowa CENTRUM INNOWACJI oraz BADAŃ PROZDROWOTNEJ I BEZPIECZNEJ ŻYWNOŚCI. Budynek laboratoryjny przy ul. Balickiej przeznaczony na potrzeby Uniwersytetu Rolniczego zaprojektowano jako jednokondygnacyjny, parterowy, zbliżony do rzutu prostokąta.
Spółka Warbud wykona nadbudowę pawilonu „E” Szpitala im. św. Jana Pawła II w Wadowicach. Kontrakt, zawarty 13 czerwca 2022 r., przewiduje realizację dwóch nowych kondygnacji (VI i VII) oraz ich wyposażenie. Umowę sygnowali: Barbara Bulanowska, Dyrektor Szpitala oraz Grzegorz Koprowski, Dyrektor Regionu Południe w Warbud SA.
Szkielet nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, który powstaje przy ul. Marszałkowskiej, zmierza konstrukcyjnie w stronę 26 metra wysokości. Efekty prac żelbetowych, które wykonuje aktualnie niemal 120 pracowników, widać jak na dłoni. Obraz placu zmienia się dynamicznie. Choć z zewnątrz kubatura wydaje się prosta – jest to jeden z najbardziej wymagających technicznie obiektów w stolicy. Nietypowa jest nie tylko biel elementów konstrukcyjnych wykonywanych z betonu architektonicznego, ale i przyjęta metodologia prac pozwalająca sprostać wymaganiom co do finalnej jakości elementów.
W kwietniu 2022 r. spółka Warbud zakończyła budowę Centrum Biologii Stosowanej oraz Innowacyjnych Technologii Produkcji Żywności we Wrocławiu. Budynek pełni funkcję obiektu badawczo - rozwojowego. Zaprojektowano go w formie zwartej bryły w kształcie litery L. Kampus, który powstał w sąsiedztwie rzeki Odry, cechuje prostota oraz jasne, tynkowe elewacje z akcentami czerwieni.
2132 uczestników w 19 lokalizacjach w kraju, 60 zaangażowanych firm podwykonawczych i 1600 reprezentujących je pracowników. Tak przedstawia się bilans tegorocznych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa, które w maju zorganizowaliśmy na naszych budowach.
Inicjatywy przygotowane w ramach VINCI Safety Days, ale i Tygodnia Bezpieczeństwa Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie pozwoliły zdwoić moce w trosce o zdrowie, życie i komfort pracy naszych pracowników, ale i kolegów oraz koleżanek z firm, z którymi współpracujemy na co dzień. Każde doświadczenie uczy, a profesjonalną praktyką szlifujemy wiedzę.
Symbolicznie, 1 czerwca 2022 roku, w Międzynarodowy Dzień Dziecka uroczyście otwarto największy szpital pediatryczny w Poznaniu, wybudowany przez Warbud. Bryłę nowego gmachu tworzą trzy budynki połączone pasażem. To jedna z okazalszych placówek dziecięcych tego typu w środkowej Europie. Dysponuje 354 łóżkami dla dzieci oraz zespołem oddziałów i poradni specjalistycznych, a także parkingiem na 425 miejsc. W szpitalu zabezpieczono miejsca nie tylko dla małych pacjentów, ale i ich opiekunów. W każdej sali jest bowiem miejsce do spania dla rodzica, indywidualna łazienka i węzeł sanitarny. Budowa tego przyjaznego dzieciom obiektu trwała ponad 3 lata.
Warbud pozyskał kontrakt na realizację promenady wzdłuż rzeki Obry w Trzcielu z zagospodarowaniem terenu plaży nad jeziorem Młyńskim i budową drogi dojazdowej do plaży. Inwestorem jest Gmina Trzciel, woj. lubuskie. Umowę podpisano 25 maja 2022 r.
Jak mówią o niej sami wrocławianie – Brama Oławska to „wiszący budynek". Wszystko za sprawą 5 kondygnacji biurowca „nadwieszonych” nad Przejściem Słodowym za pośrednictwem słupów konstrukcyjnych, które posadowiono na baretach. Biurowiec przy wrocławskim placu Dominikańskim należący do spółki Tower Inwestycje, będącej częścią Grupy PZU - jest już niemal na finiszu. Budowa obiektu ruszyła w lutym 2020 r., a jej finał zaplanowano na jesień tego roku.
W obliczu wojny na Ukrainie, której jesteśmy świadkami, nie pozostajemy obojętni. W geście solidarności z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy, zainicjowaliśmy wiele działań pomocowych – zarówno tych z udziałem Fundacji Warbud – Warto Pomagać, jak i pracowników Warbudu.
Wypadek śmiertelny przy pracy jest tragedią, która nasuwa za każdym razem pytanie: jak do tego doszło? Pamiętajmy o Ofiarach, ale także szczegółowo analizujmy przyczyny i wyciągajmy wnioski z tych zdarzeń. Dzięki temu ocalimy niejedno ludzkie życie.