3 kwietnia 2023 r. w obecności przedstawicieli rządu PR i władz Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz reprezentacji Warbudu podpisana została umowa na drugi etap budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, powstającego na poznańskim Grunwaldzie. Warbud SA reprezentowali: Nicolas Dépret, Prezes Zarządu oraz Lech Wąsowski, Prokurent spółki.
Podczas uroczystej gali „Diamentów, Infrastruktury i Budownictwa”, będącej zwieńczeniem konferencji, kapituła konkursu uhonorowała p. Nicolasa Dépret - Prezesa Zarządu Warbud SA i Eurovia Polska, przyznając tytuł „Osobowość Roku Sektora Budowlanego”. To szczególne wyróżnienie przyznawane liderom branży w uznaniu biegłości w praktykach biznesowych, ponadprzeciętnej jakości zarządzania firmą oraz podejmowania decyzji przyczyniających się do wzrostu przychodów i wartości zarządzanej spółki. - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. W naszej branży, nie wiem, czy osobiste wyróżnienia mają znaczenie. To praca zespołowa i powinno stać tu ze mną 2,5 tysiąca osób – powiedział N. Dépret, przyjmując statuetkę z rąk Jana Stylińskiego, Prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
Praca na czynnym obiekcie szpitalnym nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza przy pełnym zakresie robót. Zadaniem Warbudu jest bowiem kompleksowa i kapitalna przebudowa budynku Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, wraz z dostosowaniem go do nowego układu funkcjonalnego. Dodajmy do tego nadbudowę piątego piętra segmentu A3 i A4, gruntowną wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych oraz dostosowanie całego obiektu do przepisów p.poż., a dowiemy się ile pracy przed zespołem budowy. O przebieg robót pytamy dziś Karola Nalepę, Kierownika Budowy w Warbud SA.
Budowa PCN Łukasiewicz zdobyła już laur w konkursie „Buduj bezpiecznie”. Komisja konkursowa w listopadzie 2022 roku doceniła Warbud SA, przyznając pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim, właśnie budowie Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. W styczniu 2023 r. zaś, budowa przeszła do ścisłego finału, zdobywając III miejsce w kraju. Celem konkursu jest promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych, a w szczególności ponadstandardowe działania na rzecz BHP. Konkurs organizuje cyklicznie Państwowa Inspekcja Pracy, a jego partnerem jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Rywalizacja odbywa się dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim, a następnie krajowym.
Przed Pałacem Kultury i Nauki, wzdłuż ul. Marszałkowskiej, dzięki pracy inżynierów z Warbudu, powstał już, długi na ponad 100 m, wysoki na 25 m, gmach o białych elewacjach - Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Odsłonięta bryła o białym licu architektonicznym oznacza finał rzemieślniczej wręcz pracy inżynierskiej, tak nad konstrukcją obiektu, jak i wyrafinowaną fasadą. Dla niewprawnego oka stylistyczne less is more może jednak nie być tak oczywiste. Realizacyjnie – to gigantyczne wyzwanie, dla wielu branż - unikat. Co skrywają dziś wnętrza? Jak szerokie jest spektrum prac instalacyjnych i wykończeniowych? Czego potrzeba, by ożywić budynek i wcielić wizję architektów w życie? Spytajmy Daniela Jonczyka, Kierownika Budowy w Warbud SA.
W Wołominie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia nowego skrzydła budynku Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest już pozwolenie na użytkowanie budynku B wraz z łącznikiem - skomentował Marcin Papiernik, Kierownik Kontraktu z Warbud SA. W obiekcie zlokalizowane są: Podstawowa Opieka Zdrowotna, Przychodnia Specjalistyczna, w tym komfortowa Poradnia ginekologiczno-położnicza z oddzielnym wyjściem. Są także przestronne pomieszczenia dla Poradni dzieci chorych i zdrowych, Zakładu Rehabilitacji oraz Administracji.
Spółka Warbud pozyskała kontrakt na modernizację wiaduktów drogowych nad ul. Paryską na warszawskiej Saskiej Kępie. Ofertę Warbudu wybrał Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta jako najkorzystniejszą. Umowę zawarto w siedzibie SZRM przy ul. Senatorskiej, 13 grudnia 2022 r. Z ramienia Warbud SA dokument sygnował Nicolas Dépret, Prezes Zarządu, zaś ze strony Zamawiającego Łukasz Górecki, Dyrektor.
22 listopada 2022 w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach miało miejsce Europejskie Forum Biznesu. Wydarzenie umożliwia uczestnikom wymianę idei i poglądów, poznanie najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy.
15 listopada 2022 r. podpisano kontrakt na przebudowę budynków B i C Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie usytuowanego przy ul. Arkońskiej 4. Dokument sygnowali – ze strony Warbud SA - p. Dariusz Matulski, Dyrektor Oddziału Zamówień Publicznych, zaś za strony Zamawiającego - p. Małgorzata Usielska, dyrektor szpitala. Na realizację zadania mamy 16 miesięcy.
21 października 2022 r. Warbud podpisał umowę na realizację Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej dla dzieci. Będzie ono częścią kompleksu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Umowę z ramienia Warbudu podpisał Paweł Haberland, Dyrektor Oddziału Zachód, ze strony Zamawiającego dr n. med. Przemysław Daroszewski, Dyrektor Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.