20 listopada 2024 r., podczas uroczystej gali w zielonogórskiej „Palmiarni” podsumowano projekty prewencyjne i promocyjne, realizowane w bieżącym roku przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Zielonej Górze. Wyłoniono laureatów, za podjęte działania, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa pracy. Warbud SA otrzymał wyróżnienie w konkursie „Buduj bezpiecznie” za realizację Mostu w Kostrzynie nad Odrą. W konkursie doceniane są ponadstandardowe działania na rzecz bhp, podjęte przy realizacji konkretnego obiektu budowlanego. Dyplom odebrali: Dagmara Grzegorczyk, Asystentka Kierownika Budowy i Andrzej Piotrowski, Kierownik Robót.
24 września 2024 roku wręczono w Warszawie nagrody 34. edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2023 roku w Polsce. Złotą statuetkę za realizację Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Płocku odebrali: Marcin Krzykwa, Kierownik Kontraktu i Tomasz Sierzputowski, Kierownik Budowy oraz Piotr Niesłuchowski, reprezentujący Inwestora – Miasto Płock.
W konkursie „Budowa Roku” ocenie podlegają jakość robót, technologia rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych i ich nowoczesność, a także organizacja procesu budowlanego i finansowanie przedsięwzięcia oraz wpływ inwestycji na środowisko. Weryfikacja przebiega trójetapowo przez cały rok.
Warbud zwyciężył w 16. edycji konkursu Top Builder. W konkursie nagradzane są dokonania wszystkich uczestników procesu budowlanego, tj.: inwestorów, projektantów, deweloperów i generalnych wykonawców oraz dostawców rozwiązań. Zaś wyniki konkursu odzwierciedlają dynamikę rozwoju i trendy nowoczesnego budownictwa w Polsce. Przybywa innowacyjnych, zrealizowanych z sukcesem projektów będących odzwierciedleniem zrównoważonego budownictwa i architektury. Dominują rozwiązania inteligentnego, innowacyjnego i energooszczędnego budownictwa.
Nagrodzone inwestycje - a wśród nich, wybudowane przez ekipę z Warbudu: Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Płocku - budują wysoką jakość miejskiej przestrzeni. Uroczystość rozdania nagród miała miejsce 9 maja 2024 r. w siedzibie SARP w Warszawie przy ul. Foksal 2 w Pałacu Zamojskich. Na gali, załogę budowy reprezentowali Panowie: Mariusz Ruszowski i Marcin Krzykwa z Warbudu.
24 października 2023 r. w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu wręczono nagrody w konkursie „Obiekt Roku” organizowanym przez Prezydenta Miasta Torunia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. W edycji 2021-2022 zostało uhonorowanych siedem budynków. Nagrodę w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”, zdobył także zrealizowany przez Warbud, Sąd Rejonowy w Toruniu. Dyplom odebrał p. Piotr Pazderski, Kierownik Projektu w Warbud SA.
Konkurs „Obiekt Roku” organizowany jest od 1994 roku. Ma na celu promowanie współczesnej architektury, prezentację najbardziej wartościowych inwestycji, a przede wszystkim nagradzanie inwestorów, projektantów i wykonawców. Ocenie podlegają m.in. wpływ obiektu na panoramę miasta i jego wkomponowanie w otaczający teren, stworzenie atrakcyjnych przestrzeni publicznych i podniesienie ich estetyki czy funkcjonalności.
Podkarpackie Centrum Nauki ‘Łukasiewicz’ po raz czwarty uhonorowano konkursowym laurem. Tym razem, obiekt został finalistą w rywalizacji „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.
Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jego celem jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. 27 września 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. To miejsce znaczące dla polskiej kultury. Zamek był przez stulecia rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu oraz centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. Uroczystość uświetnił koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Nagrodę w imieniu Warbudu odebrał p. Jan Majcher, Dyrektor Zespołu Kontraktów z Oddziału Wschód.
Złotą statuetkę i tytuł „Budowa Roku 2022” odebrali Paweł Kiwak, Kierownik Projektu i Maciej Kurowski, Kierownik Budowy za wykonawstwo PCN Łukasiewicz. Przyznana Warbudowi nagroda jest uhonorowaniem 33– miesięcznej pracy naszej kadry i jednocześnie potwierdzeniem, iż nasza realizacja znalazła się w gronie najlepszych inwestycji ubiegłego roku. Uroczysta gala miała miejsce 19 września 2023 roku w Warszawie.
18 maja 2023 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie miała miejsce uroczystość rozdania nagród w konkursie TOP Builder. Warbud zwyciężył w jego 15. edycji. Nagrodzone produkty, usługi i inwestycje - a wśród nich, wybudowany przez nas biurowiec Brama Oławska we Wrocławiu - budują wysoką jakość miejskiej przestrzeni. Budynek zrealizowany dla Tower Inwestycje, to najlepsza lokalizacja w mieście, ekologiczne rozwiązania oraz harmonijne połączenie technologii z klasycznym charakterem wrocławskiego Starego Miasta.
Na gali, Warbud reprezentował p. Sławomir Mortka, Z-ca Dyrektora w Regionie Budownictwa Specjalistycznego. - Dziękuję w imieniu koleżanek i kolegów z zespołu realizacyjnego. To wspaniała nagroda dla kadry inżynierskiej, ale i każdego pracownika fizycznego zaangażowanego w ten projekt - powiedział S. Mortka. - Jak również potwierdzenie, iż obiekt, który zdobi dziś centrum Wrocławia, zrealizowaliśmy zgodnie z najwyższą jakością i sztuką budowaną.
Podkarpackie Centrum Nauki „ŁUKASIEWICZ” zdobyło laur w kategorii: Realizacja Roku - Budownictwo Kubaturowe. Doceniono nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysoką jakość wykonania, znacząco wyróżniającą się na tle konkurencji. Nagrodę w imieniu zespołu budowy odebrali Paweł Kiwak, kierownik kontraktu Oddziału Wschód oraz Maciej Kurowski, kierownik budowy. – Jestem dumny. Tym bardziej, że to drugi po warszawskim Centrum Nauki Kopernik, obiekt tego typu i takiej skali w Polsce, który zbudował Warbud – powiedział P. Kiwak, podkreślając, że nie byłoby to możliwe bez zaangażowania wszystkich pracowników.
Budowa PCN Łukasiewicz zdobyła już laur w konkursie „Buduj bezpiecznie”. Komisja konkursowa w listopadzie 2022 roku doceniła Warbud SA, przyznając pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim, właśnie budowie Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. W styczniu 2023 r. zaś, budowa przeszła do ścisłego finału, zdobywając III miejsce w kraju. Celem konkursu jest promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych, a w szczególności ponadstandardowe działania na rzecz BHP. Konkurs organizuje cyklicznie Państwowa Inspekcja Pracy, a jego partnerem jest Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Rywalizacja odbywa się dwuetapowo: na poziomie wojewódzkim, a następnie krajowym.
W Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie, 9 listopada 2022 r. rozdano nagrody w konkursie „Buduj Bezpiecznie”. Komisja doceniła pracę kadry z Warbud SA, przyznając pierwsze miejsce budowie Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Nagrodę w imieniu zespołu realizacyjnego odebrał Maciej Kurowski, Kierownik Budowy.
Warbud został wyróżniony za generalne wykonawstwo budynku Sądu Rejonowego w Toruniu przy ul. Władysława Warneńczyka 1. Gala wręczenia nagród w tegorocznej 26. edycji konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie, 28 września 2022 r. Naszą firmę reprezentowali: Karol Puszerkiewicz, Dyrektor Regionu Północ i Piotr Pazderski, Kierownik Projektu.
20 września 2022 roku rozstrzygnięty został konkurs „Budowa Roku” organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2021 roku w Polsce. Wśród nich znalazły się dwa nasze obiekty.
W 32. edycji Warbud uhonorowany został złotą statuetką i tytułem Budowa Roku oraz Nagrodą Specjalną za rewitalizację Fabryki Norblina na warszawskiej Woli. Nagrodę odebrali Artur Jeżewski i Daniel Jonczyk – reprezentujący kadrę budowy. Jako jedyni laureaci, nasi inżynierowie zostali zaproszeni przez organizatorów do wygłoszenia prezentacji na temat inwestycji i licznych wyzwań, jakie stanęły przed budowniczymi w trakcie procesu realizacji.
Z kolei Hubert Belicki, Łukasz Stalony i Zdzisław Zaręba z Warbudu, odebrali srebrną statuetkę za wykonawstwo Warsaw Data Hub Orange pod Warszawą.
Konkurs „Budowa Roku” od ponad 3 dekad cieszy się uznaniem branży. Jest barometrem polskiego budownictwa, zaś nagrody są przyznawane przez inżynierów i wybitnych specjalistów. „Oskary Budowlane” są wyjątkowym wyróżnieniem dla bezpośrednich uczestników procesu budowy.
20 kwietnia 2022 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie miała miejsce gala rozdania nagród w konkursie TOP Builder. Warbud zwyciężył w jego 14. edycji. Nagrodzone produkty, usługi i inwestycje - a wśród nich, zrealizowany przez nas wysokościowiec Varso Tower - budują wysoką jakość miejskiej przestrzeni.
Na uroczystości wręczenia nagród Warbud i załogę budowy reprezentowali Panowie: Grzegorz Strzelczyk, Mariusz Grzegrzółka, Seweryn Bodus, Paweł Okruch, Tomasz Bąbała oraz Panie: Aneta Kokoszka i Kamila Rodzajewska.
Varso Tower to nie jest zwykły budynek, tyle że wysoki. To zamysł absolutny, architektoniczna wizja Normana Fostera, która powstała na zlecenie HB Reavis – Inwestora i jednocześnie Generalnego Wykonawcy obiektu. Za realizację żelbetowej sylwetki 310-metrowego wieżowca dominującego nad Warszawą odpowiadał Warbud SA.
Zwieńczeniem konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo 2022 była gala „Diamentów, Infrastruktury i Budownictwa”, podczas której nagrodzeni zostali branżowi liderzy rynku. Wśród laureatów znalazł się Warbud, nagrodzony w kategorii Realizacja Roku - Budownictwo kubaturowe, za rewitalizację Fabryki Norblina w Warszawie. Naszą firmę reprezentował p. Nicolas Dépret, Prezes Zarządu.
28 września 2021 r., został rozstrzygnięty coroczny konkurs Budowa Roku. Warbud uhonorowany został dwoma złotymi statuetkami, za realizację inwestycji drogowej POW, na odcinku C oraz za wykonawstwo wysokościowca Skyliner na warszawskiej Woli.
Konkurs „Budowa Roku” od 3 dekad cieszy się uznaniem branży. Te nagrody są przyznawane przez środowisko, w którym się działa. A jest to wymagające środowisko. Inżynierowie są oceniani przez fachowców. Ocenie podlegają jakość robót, technologia rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych i ich nowoczesność, organizacja procesu budowlanego i finansowanie przedsięwzięcia oraz wpływ inwestycji na środowisko. Weryfikacja trwa przez cały rok i składa się z trzech etapów.
Budowle z regionu zostały wyróżnione w organizowanym przez Pomorsko - Kujawską Izbę Budownictwa, konkursie "Arcydzieło Sztuki Budowlanej". W kategorii obiekty użyteczności publicznej zwycięstwo przypadło wspólnie Warbudowi i Pracowni Architektonicznej AA s.c. za Sąd Rejonowy w Toruniu.
Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu miało miejsce 23 września 2021 r., w bydgoskiej Fabryce Lloyda. W gali udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele branży budowlanej. Warbud reprezentowali: Bartłomiej Klarecki, Kierownik Budowy oraz Piotr Pazderski, Kierownik Projektu.
"Arcydzieło Sztuki Budowlanej" to konkurs zorganizowany z okazji 25-lecia działalności Pomorsko - Kujawskiej Izby Budownictwa.
Warbud został zwycięzcą 13. edycji konkursu TopBuilder. Nagrodzone inwestycje - a wśród nich, zrealizowany przez nas wysokościowiec Mennica Legacy Tower - budują najwyższą jakość miejskiej przestrzeni. W konkursie nagradzane są dokonania wszystkich uczestników procesu budowlanego, tj.: inwestorów, projektantów, deweloperów i generalnych wykonawców oraz dostawców rozwiązań. Zaś wyniki konkursu odzwierciedlają dynamikę rozwoju i trendy nowoczesnego budownictwa w Polsce. Przybywa innowacyjnych, zrealizowanych z sukcesem projektów będących odzwierciedleniem zrównoważonego budownictwa i architektury. Dominują rozwiązania inteligentnego, innowacyjnego i energooszczędnego budownictwa.
Warbud został uhonorowany złotą statuetką za budowę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. 3 września 2020 r. w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 30. jubileuszowej edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2019 roku w Polsce. Nagrodę odebrali: p. Lucyna Duszyk, Dyrektor ds. infrastruktury SU – reprezentująca Inwestora oraz p. Tomasz Blecharski, Dyrektor odpowiedzialny za nadzór nad budową szpitala, a także p. Łukasz Gombarczyk z firmy Porr. Na gali obecni byli także panowie Rafał Pyrzanowski i Rafał Ossowski z Warbudu.
- Na tę nagrodę zapracowało wiele osób. Jest zwieńczeniem 4,5 -letniej ciężkiej i żmudnej pracy ponad 700 osób w biurze i bezpośrednio na budowie. Z taką ekipą naprawdę warto budować – powiedział Tomasz Blecharski z Warbudu odpowiedzialny za nadzór nad realizacją szpitala. - Mam głębokie przekonanie, że ta niezwykła placówka będzie dobrze i długo służyła lekarzom i tysiącom wyleczonych pacjentów.
Najbardziej bezpieczną budową w województwie lubelskim została budowa lnstytutu Psychologii i Wydziału Politologii UMCS przy ul. Głębokiej w Lublinie. Inwestycję realizuje od grudnia 2018 roku ekipa Regionu Wschód w Warbud SA. W bieżącym roku to już nasza trzecia budowa nagrodzona za wysokie standardy BHP oraz pożądane na placu budowy postawy w zakresie ochrony pracy.
22 listopada 2019 roku w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się gala wieńcząca działalność prewencyjno – promocyjną Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie. Naszą firmę reprezentowali: Jacek Kwaśny – dyrektor zespołu kontraktów oraz Marek Braszko – kierownik budowy.
Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczyniają się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie.
Dwie nasze budowy zdobyły nagrody w konkursie „Buduj Bezpiecznie 2019”. Nasze standardy i dokonania w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy na budowach zostały docenione przez Okręgowe Inspektoraty Pracy w Szczecinie i Bydgoszczy. Dodać warto, iż konsekwentnie prowadzona przez Warbud polityka BHP, mająca na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa, jest co roku oceniana przez PIP bardzo wysoko, niezmiennie od 10 już lat.
Tegorocznymi laureatami są:
Podstawą werdyktu Jury były wyniki dwóch kontroli PIP na wyżej wymienionych budowach. Ocenie podlegały wypadkowość, ryzyko zawodowe, przestrzeganie przepisów i zasad bhp na budowie oraz zagospodarowanie placu budowy.
Nagrodę główną w kategorii "Services – Best Contractor Performer" za realizację projektu Mennica Legacy Tower, odebrał podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 listopada 2019 r. w hotelu Raffles Europejski w Warszawie -
p. Wojciech Gerber, Członek Zarządu Warbud SA.
W tegorocznej, 18. edycji konkursu Commercial & International Journal Awards Poland 2019, przyznano ponad 130 nominacji dla najlepszych i najbardziej wyróżniających się realizacji i inwestycji na rynku polskim, jak również dla firm i agencji działających w branży nieruchomości. Konkurs CIJ Awards Poland podzielono na sześć głównych kategorii: Development & Developer, Teams & Leaders, Services, Leases & Transactions, Materials oraz Creative Spirit. Wszystkie nominacje oceniło 20-osobowe jury, wyłaniając 33 laureatów.
Gala CIJ Awards Poland jest uznanym wydarzeniem na polskim i europejskim rynku nieruchomości zarówno biurowych, handlowych, przemysłowych, jak i mieszkaniowych. To także uroczystość, podczas której corocznie spotykają się wiodące firmy, kreujące nowe projekty i nowe spojrzenie na polski rynek nieruchomości. Podczas wydarzenia nagradzane są nie tylko najciekawsze inwestycje i odpowiedzialne za nie zespoły, ale także najbardziej nowatorskie koncepcje i rozwiązania.
Kadrze budowy Szpitala MSWiA w Poznaniu przyznano wyróżnienie w konkursie „Buduj Bezpiecznie”. Nagrodę odebrał p. Andrzej Szczęsny – Kierownik, na uroczystej gali, która miała miejsce 12 lutego podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2019.
Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowe Inspektoraty Pracy. Jego celem jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.
21 marca 2019, w Pałacu Zamojskich w Warszawie, p. Krzysztof Trzaska, Dyrektor Regionu Centrum Oddziału Północ w imieniu konsorcjum Warbud-Hochtief-Muzeum II Wojny Światowej s.c. odebrał statuetkę TOPBuilder 2019 za realizację Muzeum II Wojny Światowej.
TOPBUILDER to jedna z cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła nagradza statuetką TOPBUILDER najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką TOPBUILDER nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia poświęcone branży budowlanej.
W tym roku Gala TOPBUILDERA odbyła się już po raz 11, a na jej miejsce wybrano siedzibę Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie.
„Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla najlepszej gdańskiej realizacji architektonicznej" wręczono 16 października na uroczystej gali w siedzibie SARP w Gdańsku. Tytułem najlepszej realizacji architektonicznej Gdańska uhonorowano wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestora, projektanta oraz wykonawcę Muzeum II Wojny Światowej - konsorcjum Warbud-Hochtief. W imieniu Warbudu nagrodę odebrał p. Karol Puszerkiewicz, Dyrektor Kontraktu odpowiedzialny za realizację tej budowy.
Wyróżnione zostały inwestycje za szczególne wartości architektoniczne dla przestrzeni publicznej. Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata, a w konkursie wzięły udział obiekty zrealizowane i oddane do użytku w okresie ostatnich dwóch lat poprzedzających rok konkursu. Wyboru nagrodzonych realizacji dokonała Kapituła złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Wybrzeże oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Muzeum „to silne połączenie architektury i emocji jest unikalną cechą tego projektu i potwierdza wysokie umiejętności projektowe jego autorów" - czytamy w werdykcie Jury.
Warbud został uhonorowany srebrną statuetką za budowę Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. We wtorek, 26 maja w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 28. edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2017 roku w Polsce. Nagrodę w imieniu Warbudu odebrali: p. Paweł Żółtak, Dyrektor Kontraktu w DBS oraz p. Piotr Szewczyk, Specjalista ds. PPP w DAF.
W konkursie ocenie podlegają jakość robót, technologia rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych i ich nowoczesność, organizacja procesu budowlanego i finansowanie przedsięwzięcia oraz wpływ inwestycji na środowisko. Weryfikacja trwa przez cały rok i składa się z trzech etapów.
Warto dodać, iż nieprzerwanie od 2005 r. nasze obiekty są doceniane i wyróżniane przez kapitułę konkursu, zdobywając kolejne „budowlane oskary".
W kategorii „Budownictwo Ogólne" konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj Bezpiecznie" 2017 Warbud SA zdobył pierwszą nagrodę za budowę „River Point". Komisja weryfikacyjna podkreśliła, że w jubileuszowej XV edycji konkursu przyznała nagrodę właśnie naszej realizacji inwestycji mieszkaniowej, gdyż na tego typu inwestycjach, często przy ograniczonych budżetach, najczęściej temat BHP jest marginalizowany. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 20 grudnia 2017 roku w Ośrodku Szkolenia PIP im. Prof. Jana Rosnera. Statuetkę odebrał Mirosław Święs, kierownik budowy.
Warbud został uhonorowany dwoma statuetkami w konkursie „Budowa Roku 2016". 27 czerwca 2017 r. w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXVII edycji konkursu PZITB. Nagrodzone i wyróżnione realizacje charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego oraz wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.
Nasze zwycięskie projekty to:
• Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - I miejsce, złota statuetka oraz tytuł „Budowa Roku 2016". Obiekt zrealizowany przez spółkę Warbud - Hochtief - Muzeum II Wojny Światowej s.c.
• Hangary w Bydgoszczy - III miejsce i brązowa statuetka
Nagrody odebrali: p. Karol Puszerkiewicz, Dyrektor Kontraktu oraz p. Tomasz Kobyliński, Kierownik Budowy.
Hangar dla samolotów transportowych i pasażerskich wraz z płytą przedhangarową w Bydgoszczy, zrealizowany przez Warbud został laureatem konkursu „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2016". W dniu 24 października 2016 roku w Sali Malinowej Hotelu "Pod Orłem" odbyła się uroczysta Gala i rozstrzygnięcie konkursu. Podstawowymi kryteriami wyłaniania laureatów są: użyteczność i nowoczesność rozwiązań architektoniczno-funkcjonalnych, jakość wykonawstwa budowlanego, walory estetyczne, ekologiczne i ekonomiczne.
Warbud został uhonorowany, aż pięcioma statuetkami w konkursie „Budowa Roku 2015". 24 maja 2016 r. w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXVI edycji konkursu PZITB. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2015 roku w Polsce. Nie zabrakło wśród nich obiektów budowanych przez Warbud. Po raz kolejny zostaliśmy zauważeni i docenieni przez branżę budowlaną. Warto zauważyć, iż w kategorii obiekty służby zdrowia zdobyliśmy wszystkie trzy nagrody.
Nasze zwycięskie projekty to:
13 maja 2016 roku w Pałacu Zamoyskich w Warszawie Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP uhonorowało Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, przyznając mu jednogłośnie NAGRODĘ ROKU w kategorii „najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015". Obiekt pokonał 20 innych pretendentów do nagrody głównej, wyłonionych spośród 81 zgłoszeń. Nagrodzony projekt powstał w pracowni JEMS Architekci (Warszawa), a jego generalnym wykonawcą jest Warbud SA.
Jury przyznało spółce Warbud pierwszą nagrodę za budowę siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. 11 grudnia 2015 r. w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą realizację 2014 roku z użyciem technologii żelbetowej. Na gali, z ramienia Warbud SA, obecni byli: p. Waldemar Piwek, Z-ca Dyrektora i p. Dariusz Wysocki, Z-ca Dyrektora, którzy sprawowali nadzór nad budową siedziby NOSPR.
Warbud otrzymał najwyższe noty za „adekwatne i ekspresyjne zastosowanie technologii betonowej, użytej do wykonania sali koncertowej - głównego, najważniejszego elementu budynku NOSPR. Obecność betonu w przestrzeni architektonicznej wnętrza obiektu jest dominująca, odczuwalna i zauważalna z każdego miejsca budynku".
Spółka Warbud zajęła I miejsce w konkursie „Buduj Bezpiecznie" za upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na budowie obiektu usługowo-biurowego „Wrocław 101" przy ul. Piłsudskiego 101 we Wrocławiu. 17 grudnia 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy.
26 listopada 2015 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie rozstrzygnięto XVI edycję konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu". Wśród laureatów nagrody przyznawanej przez Klub Sportowa Polska znalazła się spółka Warbud SA, wyróżniona tytułem „Firma na Medal" za zrealizowanie Parku Wodnego Koszalin. Warbud reprezentował p. Piotr Pazderski, Kierownik Projektu, odpowiedzialny za prowadzenie nagrodzonej budowy.
W jubileuszowej, XXV edycji konkursu Budowa Roku, wszystkie zgłoszone projekty Warbudu zajęły bardzo wysokie lokaty. Nasza firma jako jedyna zdobyła, aż dwie złote statuetki w tej samej kategorii - obiekty kultury i sztuki oraz jedną srebrną w kategorii obiekty służby zdrowia.
Zwycięskie budowy to:
Uroczyste obchody 25-lecia konkursu PZITB połączone z wręczeniem nagród miały miejsce 23 czerwca 2015 r. w zabytkowym gmachu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników przy ul. Czackiego w Warszawie.
Warbud otrzymał I nagrodę w konkursie „Buduj Bezpiecznie" za realizację budowy Aquapark w Koszalinie. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 17 listopada 2014 r. w Szczecinie. Warbud reprezentowali: p. Zbigniew Wieczorek, Kierownik Budowy i p. Jakub Szafraniec, Koordynator BHP.
Do konkursu zgłosiło się siedem spółek działających na terenie województwa zachodniopomorskiego. Ocenie podlegały m.in. warunki techniczne i BHP panujące na budowie, zapewnienie bezpieczeństwa, terminowość wypłat dla załogi. Firma Warbud zdobyła najlepsze noty i tym samym otrzymała pierwszą nagrodę.
Kadra budowy otrzymała również list gratulacyjny od Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, który osobiście odwiedził budowę 20 listopada br.
Trzy budowy Warbudu zdobyły I nagrodę w konkursie „Buduj Bezpiecznie", którego organizatorem jest Okręgowa Inspekcja Pracy w Lublinie. Celem konkursu jest promowanie wykonawców budowlanych zapewniających bezpieczne stanowiska pracy oraz upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów.
Firma Warbud zdobyła najlepsze noty za realizację:
Budowy Interdyscyplinarnego Centrum Badań Naukowych KUL w Lublinie
Budowy centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie
Budowy obwodu utrzymania drogi S-17 w Kurowie
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 28 listopada 2014 roku na Zamku Lubelskim. Gala, zorganizowana pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, połączona była z jubileuszem 95-lecia powołania Państwowej Inspekcji Pracy. Imprezę uświetnił koncert z udziałem polskich artystów. Nagrodę dla Warbudu odebrał p. Jerzy Werle, Wiceprezes Zarządu. Indywidualnie zostali również nagrodzeni kierownicy uhonorowanych budów.
Warbud został uhonorowany, aż sześcioma statuetkami w konkursie „Budowa Roku 2013". 17 czerwca 2014 r. w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXIV edycji konkursu PZITB. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2013 roku w Polsce.
Warbud otrzymał następujące nagrody:
Warto dodać, iż Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni zrealizowany przez Oddział Północ, został zgłoszony do konkursu PZITB przez Inwestora i zdobył II miejsce oraz srebrną statuetkę.
Nagrodzone i wyróżnione realizacje charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego oraz wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.
Teatr Capitol we Wrocławiu otrzymał „Pierwsze wyróżnienie Nagrody Roku przyznawanej przez Stowarzyszenie Architektów Polskich pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 26 maja br. w siedzibie SARP. Warbud reprezentował p. Tomasz Szubert, Kierownik Kontraktu, który odebrał to zaszczytne wyróżnienie wraz z architektami z KKM Kozień Architekci w Krakowie oraz dyrektorem Teatru Capitol, p. Konradem Imielą. Na uroczystości obecny był Prezydent RP oraz grono wybitnych polskich architektów.
Budowa Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów 128 w Warszawie zdobyła I nagrodę w konkursie „Buduj Bezpiecznie 2013". Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce 16 grudnia br. i wzięli w niej udział: Lech Wąsowski, Dyrektor DBMed oraz Piotr Pazderski, Kierownik Kontraktu. Nagroda została przyznana za zgodne z przepisami BHP prowadzenie prac budowlanych szpitala.
Warbud zdobył I nagrodę za rozbudowę Fabryki Gillette w konkursie "Buduj Bezpiecznie" organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na budowach, a także promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych. Na uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 20 listopada wystąpili: Alicja Starzyńska, Kierownik Budowy, Sebastian Lewiński, Kierownik Działu BHP i Arkadiusz Ligęza, Koordynator ds. BHP.
Warbud zdobył I miejsce za realizację Filharmonii Szczecińskiej w konkursie "Buduj Bezpiecznie" organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie. Komisja, wyłoniła laureatów po zapoznaniu się z materiałami z przeprowadzonych kontroli oraz po wysłuchaniu opinii okręgowych inspektorów pracy, którzy nadzorowali budowy biorące udział w konkursie. Statuetkę odebrali: Paweł Sayna, Kierownik Kontraktu oraz Bogumił Perliński, Kierownik Budowy podczas uroczystej gali w dniu 20 listopada br.
Warbud zdobył I miejsce za realizację siedziby NOSPR w konkursie "Buduj Bezpiecznie 2013" województwa śląskiego, organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Uroczystość wręczenia statuetek miała miejsce 15 listopada br. w trakcie XVI Gali Budownictwa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Warbud reprezentowali: Bogdan Richter, Z-ca Dyrektora ds. Marketingu oraz Łukasz Wojteczek, Z-ca Kierownika Budowy.
Gorzowskie Centrum NoVa Park, zbudowane przez Warbud SA zostało docenione i wyróżnione w konkursie "Lubuski Mister Budowy 2012" jako najlepszy obiekt budowlany, w kategorii budownictwo użyteczności publicznej. Komisja konkursowa oceniała nie tylko architekturę i zagospodarowanie terenu, ale także funkcjonalność, poziom wykończenia oraz konstrukcję i wykonawstwo.
Konkurs "Lubuski Mister Budowy" na najlepszy obiekt budowlany województwa lubuskiego organizowany jest od 1994 roku. Jego celem jest zachęcanie inwestorów do stałego podnoszenia jakości budownictwa.
Warbud został uhonorowany trzema statuetkami w konkursie „Budowa Roku 2012". 25 czerwca 2013 r. w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXIII edycji konkursu PZITB. Jury wyłoniło najlepsze realizacje budowlane 2012 roku w Polsce.
Warbud otrzymał następujące nagrody:
Budynek Wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego zrealizowany przez Warbud zwyciężył głosami internautów w plebiscycie „Budynku Przyjaznego Warszawie". Wręczenie nagród miało miejsce 11 maja 2013 r. na terenie Hali Koszyki w stolicy i połączone zostało z imprezą skupiającą miłośników starej i nowej Warszawy, ludzi zafascynowanych historią miasta, losem zabytkowych budynków i ich rewitalizacją.
Warbud zdobył II nagrodę w konkursie „Buduj bezpiecznie" za rozbudowę Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Statuetkę odebrali: p. Piotr Tokarz, Kierownik Budowy i p. Lech Wąsowski, Dyrektor DZP. O wygranej zdecydowały kryteria dotyczące przestrzegania przepisów i zasad bhp na budowie, stosowania niestandardowych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, wielkości i złożoności prac budowlanych, sposobu opracowania planu BIOZ i in. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego 2013 r.
Warbud otrzymał III nagrodę i statuetkę Srebrne Wiertło w XVI edycji konkursu „Platynowe Wiertło” za budowę Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Uroczystość rozdania nagród miała miejsce 29 maja w Warszawie.
W XXII edycji konkursu PZITB, jury przyznało naszej firmie:
Ogłoszenie wyników i wręczenie „Oskarów Budowlanych” miało miejsce 29 maja 2012 r.
Realizowana przez Warbud inwestycja ekologiczna - OŚ „Czajka" po raz kolejny została nagrodzona w konkursie „Bezpieczna Budowa". Uroczysta gala odbyła się 10 lutego 2011 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Statuetkę w imieniu Zarządu Warbud SA odebrał Leszek Żelaśkiewicz, Dyrektor Biura Technicznego.
W gronie nagrodzonych w XXI edycji konkursu znalazły się obiekty wybudowane przez Warbud:
Warbud otrzymał II nagrodę za modernizację i rozbudowę Oczyszczalni Ścieków „Czajka" w konkursie „Bezpieczna Budowa". Konkurs ma na celu poprawę bezpieczeństwa pracy w budownictwie i popularyzację nowoczesnych, bezpiecznych metod pracy w tej dziedzinie. Komisja oceniała m.in.: plan BIOZ, wielkość i złożoność prac budowlanych, jakość oceny ryzyka zawodowego, stopień identyfikacji zagrożeń, jakość koordynacji skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bhp i zasad bhp na budowie. Wręczenie nagród miało miejsce 19 stycznia, podczas Targów BUDMA 2010 w Poznaniu. Warbud reprezentowali: Waldemar Piwek, Z-ca Dyrektora Dyrekcji Budownictwa Specjalistycznego i Mariusz Marjański, Kierownik Budowy.
W jubileuszowej, XX edycji konkursu Budowa Roku, wszystkie zgłoszone projekty Warbudu zdobyły uznanie jury.
Serwerownia Onet w Krakowie - I miejsce i złota statuetka w kategorii budownictwo przemysłowe (generalne wykonawstwo w konsorcjum z Qumak Sekom jako liderem)
Apartamentowiec przy Grzybowskiej w Warszawie - I miejsce i złota statuetka w kategorii budownictwo mieszkaniowe
Apartamentowiec Widok w Szczecinie - II miejsce i srebrna statuetka w kategorii budownictwo mieszkaniowe
Hotel Qubus w Gdańsku - II miejsce i srebrna statuetka
Oraz - specjalne wyróżnieniedla firmy Warbud za wielokrotnie nagradzany udział w konkursie.
Warbud otrzymał III nagrodę i statuetkę Srebrne Wiertło w XV edycji konkursu „Platynowe Wiertło" za budowę Sądu Rejonowego w Rzeszowie. Uroczystość rozdania nagród miała miejsce 31 maja w Warszawie.
Warbud zdobywcą III miejsca i statuetki "Srebrnego Wiertła" za rozbudowę Centrum Handlowego Klif w Gdyni.
Platynowe Wiertło to cykliczny, ogólnopolski konkurs na najlepszy obiekt budowlany roku, organizowany przez firmę Bosch-Elektronarzędzia, który wspiera i promuje najlepszych wykonawców budowlanych na rynku polskim. Nagrodę stanowiącą świadectwo standardów najwyższej jakości otrzymuje zawsze główny wykonawca oraz architekt nagrodzonego obiektu.
Gala rozdania nagród XIV edycji miała miejsce 25 maja 2010 roku w Warszawie.
W XIX edycji konkursu Budowa Roku, jury przyznało firmie Warbud SA:
Nagrodę I stopnia i tytuł Budowa Roku oraz złotą statuetkę za III etap Trasy Kwiatkowskiego w Gdyni
Nagrodę I stopnia i tytuł Budowa Roku oraz złotą statuetkę za Szpital Medicover w Warszawie
Nagrodę II stopnia oraz srebrną statuetkę za biurowiec Platinium II w Warszawie
Dyplom uznania za Wydział Nauk Historycznych i Społecznych UKSW w Warszawie
Ogłoszenie wyników i wręczenie „Oskarów Budowlanych" odbyło się 25 czerwca 2009 r. Konkurs, organizowany przez Polski Związek Techników i Inżynierów Budownictwa, jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa..
Statuetka i tytuł Lidera Eko-Inwestycji, w kategorii wykonawca, otrzymał Warbud SA za prace prowadzone przy Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Plebiscyt promuje inwestorów i wykonawców przyjaznych środowisku, a także współpracę przedsiębiorstw z samorządami w zakresie zarządzania środowiskiem. Wyróżnione firmy umacniają swoją markę w sektorze budownictwa ekologicznego. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Polskie Stowarzyszenie Beneficjentów Funduszy Pomocowych.
Wykonywany przez Warbud, I etap budowy Opery i Filharmonii Podlaskiej Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku zdobył złotą statuetką w XIV edycji konkursu Budowa Roku 2007 w Regionie Północno-Wschodnim. Obiekt zyskał uznanie w kategorii innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.
Wśród finalistówkonkursu Modernizacja Roku znalazł się Warbud z projektem adaptacji części pawilonu głównego Szpitala MSWiA w Warszawie.
Ideą konkursu jest propagowanie funkcjonalności przebudowywanych i modernizowanych obiektów, wysokiej jakości wykonawstwa robót i efektów ekologicznych, nowoczesności technologii i rozwiązań projektowych oraz wspieranie działań dla ratowania budowli dziedzictwa narodowego. Do tegorocznej edycji zgłoszono 621 obiektów z całej Polski, z których wyłoniono 115 finalistów.
Obiekty realizowane przez Warbud zostały nagrodzone w XVIII edycji konkursu na najlepszą realizację architektoniczną Piękny Wrocław 2007. Jury uhonorowało Warbud za:
Konkurs, którego celem jest promowanie architektury miasta, jest organizowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Prezydenta Miasta. Ocenie podlegały walory architektoniczne, przestrzenne, użytkowe i techniczne obiektu. Zgłoszenia mógł dokonać każdy mieszkaniec Wrocławia.
Do XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez PZiTB, Ministerstwo Infrastruktury oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, zgłosiliśmy 6 obiektów i każdy z nich znalazł uznanie w opinii sędziów.
I miejsca i Złote Statuetki zdobyły:
II nagrodę i srebrną statuetkę zdobyły:
III nagrodę i brązową statuetkę otrzymało:
Dyplomem uznania wyróżniono warszawskie budowy:
W XII edycji konkursu Platynowe Wiertło, jury przyznało naszej firmie II nagrodę - Złote Wiertło, w kategorii budownictwo użyteczności publicznej, za obiekt Centrum Zarządzania Energią w Gdańsku. Platynowe Wiertło to cykliczny, ogólnopolski konkurs na najlepszy obiekt budowlany roku organizowany przez firmę Bosch-Elektronarzędzia,który wspiera i promuje najlepszych wykonawców budowlanych na rynku polskim, pracujących zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Niezależne jury, złożone z inżynierów, architektów i dziennikarzy, nagradza obiekty, które wyróżniają się jakością wykonania, projektowania oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i technologii. Pod uwagę brana jest również terminowość realizacji, dobre tempo budowy oraz rozwiązania energooszczędne i ekologiczne.
W dniu 21 czerwca 2007 r., w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie na najlepszą realizację architektoniczną Piękny Wrocław 2006. W XVII edycji sędziowie wyróżnili budynek Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. II etap prac na tym obiekcie był wykonywany przez Warbud SA.
W XVII edycji konkursu Budowa Roku, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, pięć zgłoszonych przez Warbud SA obiektów zakwalifikowało się do finału i zdobyło prestiżowe, wraz z najwyższą, nagrody. Uroczysta Gala rozdania nagród odbyła się w siedzibie PZiTB w Warszawie. Budowlane Oskary wręczali m.in. minister budownictwa Andrzej Aumiller oraz minister transportu Jerzy Polaczek. O uznanie walczyło 61 budów, zgłoszonych przez generalnych wykonawców, inwestorów, developerów oraz samorządy terytorialne.
W tej edycji nagrodzone zostały następujące obiekty realizowane przez Warbud SA:
Warbud zdobył Kryształową Cegłę oraz I miejsce w VI edycji konkursu Dom 2006. Za najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, Jury uznało, realizowany przez Warbud, budynek Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. Do konkursu, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie, zgłoszono 74 obiekty z województw Polski Wschodniej, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Kryształowa cegła jest zdecydowanie największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych, zarówno nowych, jak i modernizowanych czy rewitalizowanych, spośród, których wyłaniane i nagradzane są najlepsze.
Warbud SA otrzymał wyróżnienia za dwa obiekty w Łodzi: Hotel Qubus oraz Grupową Oczyszczalnię Ścieków. Za bezpieczne prowadzenie poszczególnych realizacji dyplomy odebrali Bogusław Wasilewski, Kierownik Projektu Grupowej Oczyszczalni Ścieków oraz Piotr Kreutzer, Kierownik Budowy Hotel Qubus.
Rozstrzygnięcie konkursu, zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy, i wręczenie nagród miały miejsce 15 listopada 2006 r. w Łodzi.
Wśród finalistów znaleźli się wykonawcy robót budowlanych, którzy udowodnili swoją dbałość o bezpieczeństwo pracy. Komisja wysoko oceniła sporządzone przez kierowników budów plany bioz, właściwie ustaloną ocenę ryzyka zawodowego i stosowanie się do obowiązujących procedur.
W XVI edycji konkursu Warbud SA zdobył aż 4 nagrody - 3 statuetki (dwie złote i jedną srebrną) oraz dyplom uznania.
Konkurs, z uwagi na swój prestiż, zyskał w branży miano „Oskarów Budownictwa". Organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa, Ministerstwa Transportu oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Kryteria trzystopniowej oceny konkursowej obejmują m.in.: organizację budowy, czas jej realizacji, rozwiązania technologiczne, bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia oraz wpływ inwestycji na środowisko naturalne. Nagrodzone w konkursie obiekty to nie tylko nowoczesne i harmonijnie współgrające z otoczeniem konstrukcje, ale przede wszystkim obiekty przyjazne użytkownikom.
Nagrody na etapie krajowym, w XV edycji konkursu zdobyły następujące obiekty wykonywane przez Warbud:
W konkursie o Nagrodę Budowlaną CEMEX mogą brać udział tylko te projekty, do których realizacji wykorzystywano produkty tej firmy. Ocenie podlegały inwestycje realizowane w latach 2004 - 2005. Zwycięskie projekty z 35 krajów świata są kwalifikowane do międzynarodowego etapu. Uroczysta gala konkursu odbyła się 3 listopada 2006 r. w Monterrey w Meksyku.
ksyku.
7 lutego 2006 roku, w warszawskim hotelu InterContinental, po raz kolejny odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród CEE Real Estate Quality Awards 2005. W konkursie nagradzane są projekty, firmy oraz osoby związane z branżą nieruchomości - kryterium wyboru stanowi najwyższa jakość w planowaniu, zarządzaniu i realizacji projektów. Do konkursu mogły być zgłaszane inwestycje zrealizowane na terenie jednego z 11 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tej edycji typowano wiele polskich inwestycji, jednak nie wszystkie nagrodzono. Nominowany był m.in., zrealizowany przez Warbud, Fashion House Outlet Centre w Piasecznie. Obiekt z charakterystyczną, nietypową dla centrum handlowego architekturą, stylizowany jest na warszawską Starówkę, co zwiększa jego atrakcyjność i uprzyjemnia spędzany w nim czas. Dodatkową atrakcję stanowią restauracje dla dorosłych i Bajkowy Labirynt dla dzieci.
W dniach 14-17 listopada 2005 r. w Cannes miały miejsce targi MAPIC, podczas których przyznano nagrody MAPIC Plaza Retail Future Project Awards. Drugą nagrodę w kategorii najlepszy średni obiekt handlowy, zdobył nasz projekt Fashion House Outlet w Gdańsku.
Obiekt, stylizowany na tradycyjną wioskę rybacką, posiada własną latarnię morską o wysokości 25 metrów. Najważniejszymi kryteriami oceny w konkursie były piękno prezentowanej architektury, jej wizualny wpływ na otoczenie, łatwość dojazdu oraz liczba odwiedzających.
Firma Warbud SA zdobyła I nagrodę za najpiękniejszy budynek mieszkalny METRUM przy ul. KEN na warszawskim Ursynowie. Konkurs o Złotego Żurawia, organizowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów i lokalną prasę, ma na celu promowanie estetyki i dobrego smaku w architekturze i budownictwie. Kolejna, IV już edycja konkursu była dowodem troski społeczności o to, aby na Ursynowie powstawały budynki nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale także piękne.
Warbud zdobył I nagrodę za przebudowę Centrum Handlowo-Usługowo-Kulturalnego Stara Papiernia. W ogólnopolskim konkursie organizowanym przez firmę Bosch-Elektronarzędzia
I nagroda dla Warbud SA za renowację i modernizację Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornej w VII edycji konkursu, którego ideą jest propagowanie funkcjonalności przebudowywanych i modernizowanych obiektów, wysokiej jakości wykonawstwa robót budowlanych, konserwatorskich i efektów ekologicznych oraz nowoczesności technologii i rozwiązań projektowych. Komitet Organizacyjny szczególnie docenił naszą staranność i dbałość przy pracach konserwatorskich, których celem było ocalenie jak największej części zabytkowego obiektu zniszczonego przez pożar. Nagrody przyznawane są inwestorom, projektantom i wykonawcom robót budowlanych, ratujących budowle dziedzictwa narodowego.
Sędziowie przyznali spółce Warbud SA I miejsce i złotą statuetke za budynek przy ul. Puławskiej 435. W konkursie, który promuje piękną architekturę na Ursynowie, wyróżniani są inwestorzy, projektanci i wykonawcy. Nominowano ponad 20 obiektów w kategoriach: budynek mieszkalny, jednorodzinny i użyteczności publicznej. Patronat honorowy objął Burmistrz Stanisław Faliński, zaś komisji sędziowskiej przewodził Główny Architekt Gminy Jacek Ryszkowski.
Wyróżnienie za bardzo dobrą jakość i wzorową organizację robót podczas realizacji budynku biurowego TAJFUN w Warszawie. Konkurs organizowany m.in. przez PZITB, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Budownictwa cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska budowlanego oraz mediów. Co roku do konkursu przystępują największe firmy działające na terenie Polski.
Specjalne wyróżnienie przyznanne przez Murator PLUS i Wydawnictwo MURATOR , otrzymał Warbud za realizację obiektu Warsaw Trade Tower. Jest to jeden z dwóch warszawskich budynków, obok Pałacu Kultury i Nauki, przekraczających wysokość 200 metrów.
W ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, sędziowie przyznali nam nagrodę II stopnia za udział w realizacji Atrium Business Centre. Jury oceniało m.in. jakość wykonania, zastosowane rozwiązania techniczne, czas i koszt realizacji.